Witryna wykorzystuje pliki cookies dla wygodniejszego przeglądania strony.

Polfibra

Skup odpadów tekstylnych

Podstawą naszej działalności jest skup odpadów tekstylnych.

Oferujemy atrakcyjne ceny za odpady które spełniają wymogi umożliwiające ich odzysk. Najchętniej kupujemy materiały spełniające poniższe kryteria:

  1. Brak zanieczyszczeń - Odpady które kupujemy powinny być czyste. Materiały muszą być suche i wolne od piasku, metalu, szkła, wszelkich zanieczyszczeń biologicznych.
  2. Jednorodny skład - skup tekstyliów jest możliwy głównie w przypadku materiałów jednorodnych (na przykład czystego poliestru lub czystej wełny). Z tego rodzaju materiałów najłatwiej jest uzyskać produkt regenerowany wysokiej jakości.
  3. Odpady poprodukcyjne – zajmujemy się odpadami przemysłowymi, dlatego interesują nas głównie odpady pochodzące bezpośrednio z produkcji. Na tym etapie najłatwiej oddzielić różne materiały od siebie. Naszymi klientami są szwalnie, krojownie, przędzalnie, tkalnie, dziewiarnie, zakłady produkujące włókna, firmy meblarskie oraz przedsiębiorstwa z branży automotive.
  4. Sortowanie - najchętniej płacimy za odpady sortowane na poszczególne grupy materiałowe. W ten sposób oszczędzamy czas niezbędny na dodatkową obróbkę trafiającego do nas surowca.
  5. Belowanie – wszystkich naszych klientów zachęcamy do zakupu lub dzierżawy maszyny prasującej odpady w tak zwane bele. Materiały składowane w ten sposób zajmują mniej miejsca i są łatwiejsze w transporcie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy zaproponować korzystniejsze warunki współpracy.

Skup odpadów tekstylnych dotyczy również materiały wykonanych z różnego rodzaju włókien. Skupujemy na przykład mieszanki wełny z poliamidem lub poliestru z polipropylenem. W przypadku tego rodzaju odpadów niezbędna jest jednakże dodatkowa analiza ich przydatności. Niejednokrotnie oprócz składu również rodzaj materiału ma dla nas znaczenie. Każdy z typów materiałów tekstylnych (dzianiny, tkaniny lub włókniny)wymaga bowiem innej obróbki wstępnej.

Zachęcamy do kontaktu w celu wyceny Państwa odpadów. Z przyjemnością odpowiemy Na Państwa pytania i spróbujemy znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Państwa odpadów.